Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Спиењето игра важна улога во вашиот живот. Еден човек во просек поминува околу 26 години од својот живот во спиење. Но, колку знаеме за спиењето и што од тоа е всушност точно? На пример, дали сте слушнале дека звукот на пржење сланина може да ве успие? Ајде да видиме дали е тоа вистина или не.

реклама

Чек дис аут

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more

Во кој дел од авионот најмалку се чувствува турбуленција?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more
play_arrow

14 видови храна со малку јаглехидрати

Read more
play_arrow

Десет едноставни вежби за подобрување на видот

Read more