Прв трејлер за новиот Бонд филм: Адреналинска акција на највисоко ниво

Објавен е трејлерот за најновиот филм во франшизата за Џејмс Бонд „No Time to Die“.

Даниел Крег по петти пат го глуми британскиот таен агент 007. Тој потврди дека ова е последно продолжение во кое ќе го игра Џејмс Бонд и дека е време да го замени некој помлад.

Во новиот филм, Бонд ужива во мирен живот откако ја напуштил Тајната служба, додека не го посети стариот пријател Феликс од ЦИА кој ќе побара негова помош.

Тогаш влегува во мисија за спасување на киднапиран научник, а притоа ќе му се најде на патот на еден мистериозен негативец наоружан со опасна модерна технологија.

Трејлерот ветува адреналинска акција на највисоко ниво, а можеби и најдобрата изведба на 007 што Крег ја покажал досега.

Репликата што ќе се памети од овој филм, несомнено ќе биде „Историјата не се покажала милосрдна кон луѓето кои сакале да изигруваат Бог“.

„No Time to Die“ ќе има премиера на 3 април, 2020 година во Велика Британија, а пет дена подоцна и во САД.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе