Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Вонвременскиот мајстор за ориентални боречки вештини има нов филм чија премиера ќе биде на почетокот на април.

Станува збор за филмот со оригинален наслов „龙马精神“ (Лон ма џин шен), додека англискиот гласи „Ride on“. Филмот е на мандарински јазик.

Она што е познато е дека 68-годишниот Џеки Чен го игра ликот на Лао Луо, кој заедно со својот коњ Црвенокос биле каскадери во филмови. Откако поради долгови Луо ќе треба да го продаде својот миленик, преку ноќ стануваат сензација на социјалните мрежи.

Режисер и сценарист е Лери Јан, а покрај Џеки глумат и Хаоцун Лиу, Чилин Гуо, Џин Ву, Ронгуан Ју, Шин Ју, Енди Он, Јуетин Лан, Џои Јун, Шенјан Шјао и други.

Remote video URL

Премиерата ќе биде на 7 април во Кина.

реклама

Филм & ТВ

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Read more

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Read more
 

Сцена

  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе
  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе