Распеани мајмуни прогласени за животни на годината

Посетителите на виенската зоолошка градина Шенбрун секој ден можат да уживаат во дуетот на мајмуните Рао, Сипура и нивното младенче Саја, родено во август 2017 година. Станува збор за загрозен вид мајмуни гибони кои во светот на животните се наречени шумски пејачи.

Сега се прогласени за „ЗОО животни за 2019 година“ од страна на Зоолошкото друштво за заштита на видови и популација (ZGAP).

реклама

Останато

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more

Нови видеа

play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more