Реал подготви вртоглава понуда за најголемата ѕвезда на Леверкузен

Баер Леверкузен, според сѐ, прв пат во историјата ќе ја освои титулата германски првак, но во исто време ќе се најде во голем проблем - како да ги задржи најдобрите играчи.

Дваесетгодишниот Флориан Вирц е најголемата ѕвезда на тимот и е интересен за многу европски гиганти, вклучувајќи ги Ливерпул, Манчестер Сити и Баерн, но шпанскиот Fichajes пишува дека Реал направил конкретен чекор и ќе направи сѐ за да го доведе во своите редови.

Претседателот на Реал, Флорентино Перес веќе стапил во контакт со Баер и им рекол дека ќе платат цело богатство за Вирц.

Сепак, нема да го донесат летово, туку следното, а причината секако е финансискиот фер-плеј, бидејќи Килјан Мбапе ќе пристигне во Мадрид на 1 јули.

Ваквиот расплет на ситуацијата му одговара на Баер кој сака да атакува на Лигата на шампионите со Вирц и да ја одбрани титулата следната сезона и многу е реално двата клуба наскоро да се договорат.

„Реал подготвува XXL понуда за Флориан Вирц во 2025 година“, пренесува Fichajes.

„Цената може да биде вртоглави 100 милиони евра“, се додава во текстот.

Оваа сезона Вирц постигна 11 голови и асистираше 17 пати во 37 натпревари во сите натпреварувања.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Фудбал

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Read more

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Read more

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Read more

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе

Алкарас нема да ја брани титулата во Барселона

Читај повеќе

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Читај повеќе

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Читај повеќе

Шампионката во трискок нема да го брани златото во Париз

Читај повеќе

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Читај повеќе

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Читај повеќе