Баер Леверкузен

Чаби Алонсо: Не ни беше судено

Заврши рекордната серија на Баер Леверкузен без пораз.
Read more

Аталанта и Леверкузен вечерва играат за пехарот на Лига Европа

Сезоната во европскиот клупски фудбал полека дојде до крајот. Вечерва фудбалерите на Аталанта од Бергамо и Баер од Леверкузен ќе го одлучат победникот на првото од трите европски финалиња сезонава, а тоа е Лига Европа.
Read more

Еден од клучните играчи го напушта Баер Леверкузен

Шампионот на Германија успеа да го задржи тренерот Шаби Алонсо, вундеркиндот Флориан Вирц, но по сѐ изгледа ќе остане без еден од клучените играчи.
Read more

Не е крај додека Баер не даде гол: Леверкузен сезонава 11 пати се спасуваше во надополнувањето

Лигата на шампионите ќе ја освои Реал или Борусија, во Англија гледаме голема битка помеѓу Сити и Арсенал, Жирона е вистински хит во Ла лига, Болоња жари и пали во Калчото, но оваа сезона ќе остане запаметена најмногу по резултатите на еде
Read more
play_arrow

Леверкузен го собори рекордот без пораз и ќе игра финале во Лига Европа против Аталанта

Фудбалерите на Баер од Леверкузен и Аталанта од Бергамо ќе играат во финалето на Лига Европа откако синоќа се одиграа реванш натпреварите од полуфиналето на ова натпреварување.
Read more
filter

Неверојатни сцени на прославата во Леверкузен: Навивачите не издржаа и влетаа пред 90-та

Фудбалерите на Баер Леверкузен за прв пат во 120-годишната историја на клубот ја освоија шампионската титула на Германија, а на крајот имаше неверојатна прослава на „БајАрена“.
Read more

Алонсо откри зошто ги одби сите понуди и остана во Баер

Шаби Алонсо го донесе Баер од Леверкузен на дофат на титулата во Бундеслигата.
Read more

Реал подготви вртоглава понуда за најголемата ѕвезда на Леверкузен

Баер Леверкузен, според сѐ, прв пат во историјата ќе ја освои титулата германски првак, но во исто време ќе се најде во голем проблем - како да ги задржи најдобрите играчи.
Read more

Матеус: Леверкузен ќе ја освои титулата во Бундеслигата

Легендарниот германски фудбалер, Лотар Матеус, е убеден дека титулата во Бундеслигата оваа сезона ќе ја освои Баер Леверкузен. „Фармацевтите“ во саботата убедливо го победија Баерн со 3:0.
Read more

Официјално: Шаби Алонсо е нов тренер на Баер Леверкузен

Read more
play_arrow

Леверкузен лесно до куп финалето

Тимот на Баер немаше проблеми на гостувањето кај четвртолигашот Сарбрикен и со убедливи 3:0 се избори за финале.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more