Реал Мадрид

Реал подготви вртоглава понуда за најголемата ѕвезда на Леверкузен

Баер Леверкузен, според сѐ, прв пат во историјата ќе ја освои титулата германски првак, но во исто време ќе се најде во голем проблем - како да ги задржи најдобрите играчи.
Read more

Тибо Куртоа се врати на тренинзи и повторно се повреди

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, се врати на тренинзите со Кралскиот клуб откако ги повреди предните вкрстени лигаменти пред почетокот на оваа сезона.
Read more

Bild: Мбапе донесе конечна одлука за трансфер, подготвен е и за неочекуван потег

Германскиот весник Bild објави дека Килјан Мбапе донел конечна одлука да премине во Реал Мадрид на помалку од шест месеци пред истекот на неговиот договор со Пари Сен-Жермен.
Read more
play_arrow

Белингам подобар од Роналдо и Ди Стефано: Постигна 14 голови на 15 натпревари за Реал

Англискиот репрезентативец Џуд Белингам е прва ѕвезда на Реал Мадрид во актуелнава сезона, а со голот во 74. минута од натпреварот против Кадис влезе во историјата на најтрофејниот клуб во светот.
Read more

Реал замената за Анчелоти ја најде во Бундеслигата

Италијанскиот стручњак на крајот на сезоната ќе го напушти Реал и ќе стане селектор на Бразил, а Radio Marca пренесува дека мадридскиот клуб веќе го пронашол неговиот наследник.
Read more
play_arrow

Рајо и Столе го срушија Реал - прв пораз за шампионот

Фудбалерите на Рајо Ваљекано на домашен терен после голема борба го срушија актуелниот шампион Реал Мадрид со 3:2 во последниот натпревар од 13. коло во Ла Лига.
Read more
play_arrow

Реал конечно потврди: Модриќ го продолжи договорот

Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација Лука Модриќ го продолжи договорот со европскиот шампион Реал Мадрид за дополнителна сезона, до 30 јуни 2023 година, потврдија од мадридскиот клуб.
Read more

Зошто Реал мора да му плати на Челси 18 милиони евра по освојувањето на ЛШ?

Read more
реклама