Рецепт за слабеење од три состојки што ги имате дома

А.С.
/ 03.06.2021 / 20:48

Може да изгубите до 5 сантиметри во струкот за 7 дена. Овој домашен напиток од само три состојки го забрзува слабеењето.

Ако сакате да изгубите тежина, прво ви треба силна волја, и второ, овој домашен напиток за слабеење.

Понекогаш наједноставните работи се најефикасни, а потребни ви се само 3 домашни состојки за да го подготвите овој „еликсир“. Сите три состојки добро согоруваат маснотии и го забрзуваат метаболизмот.

Ако водите балансирана исхрана и го пиете овој напиток, маснотиите од стомакот ќе почнат да се топат, а оние кои го пробале овој пијалок тврдат дека е можно да изгубите до 5 сантиметри во обемот на половината во првите 7 дена!

Состојки:

  • 1 рамна лажица зелен чај
  • 1 стапче цимет
  • 3 ловорови лисја
  • 800 мл вода

Подготовка:

Зовријте ја водата, тргнете ја од оган, па додадете го стапчето цимет, ловоровите лисја и зелениот чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете ја течноста.

Чајот се пие 3 пати на ден, секое утро на празен стомак, како и пред ручек и пред спиење. Овие количини се за една дневна доза од чајот. Се препорачува да го приготвувате свеж секој ден.

Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Фит

Тренингот на Вил Смит стана хит на социјалните мрежи

Read more

Вежби што ќе ви помогнат да трчате побрзо

Read more

Како изгледа менито на Роналдо: Јаде шест оброци на ден, пие само вода

Read more

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе