Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Популарниот пејач Рики Мартин во едно интервју, во кое зборуваше за неговата сексуалност, призна дека сега се чувствува многу послободно за разлика од претходно.

Иако се чувствува многу поубаво откако призна дека е геј, сепак не може да ги заборави бројните прашања од новинарите, но и од неговите пријатели и семејство во врска со неговата сексуалност.

Рики Мартин е во брак со неговиот помлад сопруг, сликарот Џуан Џозеф со кого ги воспитува неговите деца.

Пејачот изјави дека криењето на сексуалната определба е многу стресно и вознемирувачко за еден човек.

„Со години бев збунет. Многу деца кои се соочуваат со истиот проблем не знаат од кого да побараат помош. Луѓето околу нив им кажуваат дека нивните чувства се погрешни“, вели Рики Мартин.

Тој во 2010 година призна дека е геј, а во брак стапи во 2017 година.

Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Музика

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Read more

Били Ајлиш ги шокираше фановите со новиот спот

Read more

Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе