Руси направија автомобил од бетон, што сè можат со него?

Руски ентузијасти направија интересен експеримент со руски теренец кој го обложија со цемент.

Станува збор за легендарниот теренец UAZ-469 кој со децении се произведува без поголеми промени. Овој во видеото е залеан со слој од бетон.

Како се носи возилото со дополнителната маса и како се пробива низ препреки ќе дознаете од видеото.

реклама

Чек дис аут

КОВИД мода: Овој капут ќе биде хит на сезоната

Read more

Спојлер алерт: Мажи, дали би ја носеле оваа маичка?

Read more

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more

Во Мексико пронајдени коски на 200 мамути стари 15.000 години

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more
play_arrow

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more
play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more