Руската шампионка призна: Зависна сум од Instagram

Натпреварувачката во синхронизирано пливање, Варвара Суботина, призна дека нејзината зависност од социјалните мрежи е толку голема што станува нервозна кога телефонот не ѝ е во рака.

„Најискрено признавам дека сум зависна од Instagram. Доколку го немам мобилниот в раце и не скролам по социјалните мрежи, станувам нервозна“, изјави Варвара за Спорт день за днем.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paradise

A post shared by Varvara Subbotina (@varechka_subbotina21) on

Иако 18-годишна, таа е четирикратна шампионка (двапати светска и двапати европска) во синхронизирано пливање и се смета за најталентираната млада пливачка во Русија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

И снова почувствовала себя дикой

A post shared by Varvara Subbotina (@varechka_subbotina21) on

„Минатата година тренерот ми рече дека ми треба пауза од Instagram бидејќи сум имала нездрава зависност која ми одземала од енергијата. Ми забрани да споделувам слики. Подоцна се договоривме тоа да зависи од моите резултати: ако настапам добро да можам да споделам слика“, Суботина го открива необичниот договор со тренерот Татјана Данченко.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

merging with nature

A post shared by Varvara Subbotina (@varechka_subbotina21) on

Данченко дури и ѝ посочила дека сликите премногу откриваат и треба да објавува понормални.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Обгореть в первый день

A post shared by Varvara Subbotina (@varechka_subbotina21) on

реклама

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Стил

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Read more

Магазин

Се роди првата коала по страшните пожари во Австралија

Читај повеќе
  • play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Читај повеќе

Десетте најсреќни земји во светот во 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботи во Јужна Кореја прават и служат пијалаци на гостите

Читај повеќе

Која храна не треба да се јаде по истекот на рокот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Читај повеќе

Совршена орео торта од 4 состојки

Читај повеќе

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе