Руски тјунинг: BMW со погон на МиГ-23

Рускиот автомобилски ентузијаст Игор Негода е заслужен за оваа необична тјунинг преработка.

Тој објави видео на YouTube во кое го покажува радикалниот тјунинг на автомобил што дефинитивно бара многу знаење и уште повеќе искуство – стави погон на борбен авион МиГ-23 на неговото BMW.

Да не дојде до забуна, не станува збор за млазниот погон на рускиот борбен авион, туку за турбостартер, плинска турбина TS-21, што се користи како помошен агрегат при активација на главните мотори. За да функционира погонот, Игор направи неколку измени на автомобилот и со дополнителни уникатни елементи успеа да ги спои моторот и менувачот.

Како изгледа сето тоа, погледнете во видеото.

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more