Сакаше да се фотографира со орангутани, но не очекуваше ваква реакција

Во туристичката атракција Safari World во Бангкок, Тајланд можете да се фотографирате со мајмуни, но и со други егзотични животни. Од ова видео можеме да видиме како поминала средбата на една туристка со два орангутани во паркот.

Секој ден илјадници туристи, кои одморите ги минуваат во Тајланд, го посетуваат Safari World каде се фотографираат со различни животни. Една од туристките неодамна имала помалку непријатна и смешна ситуација со двајца пријателски расположени орангутани. Позирајќи за фотографија жената доживува вистинско изненадување.  

реклама

Забава

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more

Неодоливо бањање

Read more

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Read more

Не ми го задевај кучето...

Read more

Нови видеа

play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more