МК сцена

Златна бубамара за животно дело за Драган Мијалковски, групно фотографирање за пасош и лична карта за сите останати

Академијата на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ го доделува признанието за животно дело на музичката легенда Драган Мијалковски.
Read more

Нацоски: Трпчески го дигна на нозе Милано

Read more

В сабота по 12-ти пат Земјотрес во МКЦ

Традиционалниот музички фестивал „Земјотрес“ годинава ќе го тресе Скопје на 3 февруари во Младинскиот културен центар, а ќе настапат плејада изведувачи.
Read more
play_arrow
filter

Промовиран спотот за ремиксот на Магија - хитот од 1998 со нов модерен звук

Read more

Шпаркасе Банка е спонзор на 53. издание на Златно славејче

Шпаркасе Банка е горд спонзор на Златно славејче, најстариот детски музички фестивал на Балканот, а втор во Европа. Овогодинешното 53.
Read more

Почина актерот Мето Јовановски

На 77-годишна возраст денеска почина актерот Мето Јовановски.
Read more

Десет музички ѕвезди за главната вечер на јубилејниот 25-ти Таксират

Таксират, македонскиот најпосетен алтернативен музички фестивал, годинава прославува јубилејно 25-то издание.
Read more
play_arrow

Редици за билети на македонските филмови во Торонто

Неколку македонски филмови беа прикажувани минатата недела на филмската смотра на македонскиот филм во Торонто.
Read more
play_arrow

В петок по третпат Музички блок во МКЦ

На 3 ноември (петок) во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи третото издание на фестивалот Музички блок.
Read more

Најубавите цитати на Тоше Проески за љубовта и животот

Тодор Проески – Тоше е роден на 25 јануари 1981 година во Прилеп, како второ дете на Никола и Доминика Проески.
Read more

В петок петто издание на музичкиот фестивал Андерфест

Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи петти пат на 13 октомври во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.
Read more
play_arrow

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

На денешен ден во 2007 година најпознатиот македонски пејач и балканска ѕвезда, Тоше Проески, го одржа својот последен концерт пред трагичната сообраќајка 11 дена подоцна.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more