МК сцена

Почина актерот Мето Јовановски

На 77-годишна возраст денеска почина актерот Мето Јовановски.
Read more

Десет музички ѕвезди за главната вечер на јубилејниот 25-ти Таксират

Таксират, македонскиот најпосетен алтернативен музички фестивал, годинава прославува јубилејно 25-то издание.
Read more
play_arrow

Редици за билети на македонските филмови во Торонто

Неколку македонски филмови беа прикажувани минатата недела на филмската смотра на македонскиот филм во Торонто.
Read more
play_arrow

В петок по третпат Музички блок во МКЦ

На 3 ноември (петок) во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи третото издание на фестивалот Музички блок.
Read more

Најубавите цитати на Тоше Проески за љубовта и животот

Тодор Проески – Тоше е роден на 25 јануари 1981 година во Прилеп, како второ дете на Никола и Доминика Проески.
Read more

В петок петто издание на музичкиот фестивал Андерфест

Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи петти пат на 13 октомври во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.
Read more
play_arrow

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

На денешен ден во 2007 година најпознатиот македонски пејач и балканска ѕвезда, Тоше Проески, го одржа својот последен концерт пред трагичната сообраќајка 11 дена подоцна.
Read more
play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Во сабота, 23 септември, во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи 13-тото издание на мегапопуларниот фестивал Здраво млади.
Read more

Дарио & Миг 21 во живо пред скопјани!

Read more
filter

Маестро Трпчески одржа коннцерт во село Секирник

Најпознатиот македонски пијанист, Симон Трпчески, синоќа одржа концерт во селото Секирник, Струмичко по повод празникот Св. Богородица.
Read more
play_arrow

„Жал за Ефтина“ – песна на која соработуваа охридски и скопски рапери

Read more
play_arrow

SMUT го објави новиот сингл Еден Ден

Македонскиот рок бенд „SMUT“ го објави својот најнов сингл наречен „Еден Ден“.
Read more
реклама

Украинците го покажаа FrankenSAM - хибрид на американско и советско оружје

Read more

Голем месечен хороскоп за јуни: Три знака ќе добијат судбоносни шанси и понуди

Read more

Будистичка мудрост за заштита на среќата и душата: 3 ситуации кога треба да ги игнорирате луѓето

Read more

Во Германија почна да се точи нов вид гориво

Read more