ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Се огласи и Роналдо

Кристијано Роналдо се огласи за прв пат откако беше главна тема на фудбалската јавност по победата на Португалија над Швајцарија (6:1).

Сите зборуваа за Роналдо вчеравечер од две причини - прво, тренерот Фернанду Сантуш го остави на клупа; второ, го напушти теренот додека неговите соиграчи ја славеа победата.

А ѕвезда на вечерта беше 21-годишниот Гонсалу Рамуш, резервата на Роналдо во групната фаза, кој ја искористи шансата и го забележа првиот хет-трик на Мундијалите од 1990 година.

Во игра влезе и Роналдо во 74. минута, со овации од трибините бидејќи најголемиот дел од португалските навивачи го повикуваа во поголемиот дел од второто полувреме.

URL

По натпреварот Роналдо прв ги поздрави навивачите, но го напушти теренот додека неговите соиграчи славеа со навивачите.

Во моменти на голема радост, тој уште еднаш го привлече вниманието на себе со своето однесување. Што не му е првпат.

Сепак, по големата победа на Португалија, Роналдо остави порака на Instagram.

„Неверојатен ден за Португалија, историски резултат на најголемото светско натпреварување. Одличен настап на селекција полна со таленти и млади. На нашата репрезентација треба да ѝ се честита. Сонот е уште жив. До крајот. Само напред Португалија“, напиша Роналдо и ги увери сите околу себе дека е лојален на репрезентацијата.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе