Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Фудбалерот на Реал Мадрид, Серхио Рамос оваа сезона е во неверојатна форма и изгледа дека никогаш не бил во подобра состојба. Тајната на тој успех е секако во различните и напорни тренинзи.

На Instagram фудбалерот објави ново видео во кое прикажува вежби за подобрување на вратните мускули, кои инаку се карактеристични за спортисти кои се занимаваат со боречки вештини.

Но, освен вежбата во очи секако ќе ви падне и секси телото на 34-годишниот Шпанец, кој е еден од најзаслужните играчи што Реал Мадрид моментално е првопласиран на табелата.

„Ова е причината зошто...!“, напиша Рамос во описот.

Видеото има над 4,3 милиони прегледи за еден ден.

реклама

Фудбал

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Read more

Спорт

  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе