Шакира ги засени сите на црвениот килим на VMA

Колумбиската пејачка Шакира беше една од ѕвездите кои настапија на синоќешното доделување на Видео музичките награди (VMA) во Њу Џерси, а на црвениот килим се појави во долг златен фустан.

Фустанот на пејачката беше покриен со блескави златни светки и имаше длабоко деколте и значителен рез на задниот дел. За нејзиниот изглед беше задолжен стилистот Николас Бру, а парчето што го носеше беше од колекцијата на брендот Versace.

На црвениот килим на Шакира ѝ се придружија двата сина Милан и Саша, а колумбиската ѕвезда на наградата годинава ја доби најважната награда - наградата Video Vanguard. Меѓу претходните добитници на оваа награда беа Ники Минаж, Бритни Спирс, Пинк, Ријана, Бијонсе и други.

Донатела Версаче се огласи на својот Instagram за да и честита на пејачката за нејзината музичка кариера.

„Треба да бидеш многу горда за сè што постигна досега. Секој рекорд што го собори и секое правило што го прекрши те направи толку неверојатно уникатна! Вечерва блескаш во versace. Те сакам многу“, напиша Донатела.

По златното издание на црвениот тепих, Шакира за настапот се пресоблече во мини фустан во боја на кожа, украсен со кристали и реси.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MTV (@mtv)

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Музика

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Read more

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе