ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Репрезентацијата на Бразил загуби со 1:0 од Камерун во последното коло од групната фаза на Светското првенство во Катар.

Поразот не беше премногу болен резултатски за Цариците, бидејќи веќе имаа обезбедено пласман во осминафиналето каде противник ќе им биде Јужна Кореја.

Тренерот Тите реши да го смени речиси целиот тим и да ги одмори напаѓачите, но тој експеримент не помина без последици. Бразилските медиуми пренесуваат дека двајца играчи се повредени и за нив Мундијалот е завршен.

Станува збор за Габриел Жезус и Алекс Телес. Да потсетиме, Нејмар се повреди претходно и не е сигурно кога ќе биде подготвен да се врати на терените.

Жезус се истакнува оваа сезона во дресот на Арсенал и е еден од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата, а воедно е и прва замена за Ричарлисон, кој е прв избор за „деветката“. Телес е позајмен играч на Јунајтед во Севиља, а неговото отсуство може да биде болно бидејќи многумина сметаат дека левата бековска позиција е најтенка во бразилската репрезентација.

Тагови
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Шест намирници кои секој ден треба да ги јадете

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе

Пике официјално се пофали со новата девојка

Читај повеќе