ЗИМСКИ ТРАНСФЕРИ 2022

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Според информациите кои пристигнуваат од Пиринејскиот полуостров, Милан веќе понудил 5 милиони евра за услугите на македонскиот репрезентативец.

Енис Барди ја игра петтата сезона во дресот на Леванте и се чини дека ќе биде негова последна во клубот од Валенсија. Не само што пет години се доста за во еден мал клуб како Леванте, туку и фактот што овој клуб е печен за испаѓање во втората лига, а нашиот Барди со игрите досега докажа дека е прволигашки фудбалер.

Договорот на Барди со Леванте има важност до 30 јуни годинава, но со можност за продолжување на уште две години, што е тешко веројатно дека ќе се оствари особено доколку тимот испадне.

Soy Calcio, кој е портал за Серија А на шпански јазик, тврди дека Милан веќе испратил понуда од 5 милиони евра. Моменталната вредност на Барди се проценува на 9 милиони евра, па доколку Леванте сака да заработи нешто на него и да не го испушти како слободен играч на лето - шансата е сега, во зимскиот преоден рок.

Додатно, порталот тврди дека заинтересиран за неговите услуги е и Торино.

URL

Останува да видиме дали воопштп нешто од ова е вистина, а во секој случај трансфер на Барди во Серија А бил бил добар чекор за македонскиот репрезентативец.

Барди едно време на пазарот вредеше дури 20 милиони евра, но падот на Леванте си го направи своето.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Фудбал

Неверојатната приказна на херојот на Рома

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Read more

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Read more
 

Спорт

Неверојатната приказна на херојот на Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Атлетичарката која 13 години докажува дека е жена: Ќе се соблечам за да ви покажам

Читај повеќе

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Читај повеќе

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Читај повеќе

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Читај повеќе

Уапсен Албанецот кој со дрон во Белград го прекина натпреварот Србија - Албанија

Читај повеќе

Британските власти дадоа зелено светло за продажба на Челси

Читај повеќе

НБА ја објави најдобрата петорка за 2021/22 - доминираат Балканците

Читај повеќе