Што кога имате поголема потреба за секс од вашиот партнер?

Што да направите кога вашиот сексуален нагон не е во склад со оној на партнерот?

Расположени сте и иницирате секс, но тој ви кажува дека е уморен и му се спие? Веројатно секој од вас се соочил со ваква ситуација.

Понекогаш, различните желби и потреби можат да влијаат на вашата врска, особено кога едниот партнер има помала желба за секс за разлика од другиот партнер. Во друг случај, сексуалната желба се менува во циклуси, еден период едниот сака повеќе другиот не, и така во круг.

Со други зборови, секој пар се соочува со ова во еден период од врската. Кога ќе се појави различна желба за секс, треба да бидете подготвени за ова.

Ова се неколку совети како да го надминете овој период

Промена на рутината

Доколку вашиот партнер не сака да води љубов, правете нешто друго. Разговарајте, гушкајте се, зборувајте за интимни работи. На овој начин ќе го расположите партнерот.

Комуникација

Добропознато е дека комуникацијата е клучна за секоја успешна врска. Разговарајте со вашиот партнер, прашајте го што чувствува, што сака и ќе најдете решение.

Не правете ништо

Последната опција е едноставно да престанете да се грижите. Најдете некоја активност која ве исполнува, гответе, вежбајте, дружете се со пријателите. Дајте му време на вашиот партнер да се справи со она што го мачи.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Сексуалните навики на среќните партнери

Read more

Холандија им препорача на самците да си најдат „секс-другарче“

Read more

Истражување: Која е најпопуларната секс поза?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе