Што мажите прво забележуваат кај жените во текот на сексот?

Физичкиот изглед е подеднакво важен и за мажите и за жените, но во текот на водењето љубов мажите забележуваат работи кои не се многу поврзани со изгледот.

Овие три работи мажите секогаш ги забележуваат во текот на сексот.

1. Преземање иницијатива

Повеќето мажи не се палат на пасивни жени. За нив е прилично интересно кога жената ја презема иницијативата и го одредува патот низ кој ќе се одвива љубовната игра во кревет.

2. Вашите очи

Очите се огледало на душата, а во овој случај тоа е целосна вистина. Мажите во очите на жените забележуваат, поточно читаат дали сексот им е досаден, дали се возбудени и дали ги гледа или мижи и си замислува секс со некој друг.

3. Секси долна облека

Мажите забележуваат дали жената планирала да води љубов таа вечер или не, преку изборот на долна облека. Но, дури и кога жената не носи секси долна облека или не е депилирана, не значи дека помалку ќе биде возбуден и расположен за акција.

реклама

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Љубов и секс

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Читај повеќе

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе