Што се случува кога два часа стоите на -26 степени Целзиусови?

27-годишниот Џејк Фишер од Минесота, САД објави видео на социјалните мрежи во кое покажува што се случува кога два часа стоите на -26 степени Целзиусови.

На снимката се гледа како и колку неговото лице се менува, односно смрзнува на -26 степени Целзиусови. Џејк издржал само два часа, а потоа решил да си влезе дома, на топло.

„Можеби е малку изненадувачки, но не ми беше толку студено на лицето. Единствено ми смрзна раката со која снимав“, признава тој.

реклама

Чек дис аут

Денеска е 21. ден од 21 година од 21 век

Read more

Скијање без граници, фејл компилација

Read more

Меланија: Чао, журим!

Read more

Скромниот Берни Сандерс привлече внимание на инаугурацијата на Џо Бајден

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more