Сите голови на Кристијано Роналдо во Серија А

Јувентус постави клупски и национален рекорд за најголема трансфер сума кога во летото 2018 година плати 100 милиони за Кристијано Роналдо, кој стави крај на една многу успешна епизода во Реал Мадрид. Една сезона подоцна, тој е неизоставен дел од хајлајт видеата на Серија А и најголема ѕвезда во Италија.

Во дебитантската сезона Роналдо постигна 21 лигашки гол за Јувентус и беше клучен дел од уште една титула во Серија А за „бјанконерите“. Сите негови голови можете да ги погледнете во ова видео.

реклама

Фудбал

Озил бара подршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more