1.МФЛ 2020/21

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Викендов се одигра убедливо најмалку ефикасното коло сезонава во Првата македонска фудбалска лига.

Кристијан Стојкоски на дуелот со Шкупи; Фото: ФК Работнички Скопје

Само 6 голови беа постигнати на шесте натпревари, што е точно 1 по натпревар и најлошо коло сезонава кога станува збор за голови.

Толку стрелците беа запсани што два натпревара завршија без голови, на два беше постигнат по еден, а единствен клуб кој успеа на двапати да ја затресе противничката мрежа беше Работнички. Интересно, на вака неефикасно коло еден играч успеа и да даде гол и да асистира, а тоа му успеа на офанзивецот Кристијан Стојкоски од редовите на „Романтичарите“.

Од толку малку голови, а згора на сѐ еден беше од пенал, како да одбереме најдобар гол?

Тагови
реклама

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Фудбал

Бекам: Играта која ја сакаме е во опасност

Read more

Инфантино: ФИФА не прифаќа Супер лига, клубовите ќе сносат последици

Read more

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more
 

Спорт

Бекам: Играта која ја сакаме е во опасност

Читај повеќе

Инфантино: ФИФА не прифаќа Супер лига, клубовите ќе сносат последици

Читај повеќе

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе