Сите ѝ се смеат на Парис Хилтон за одењето по модната писта

Парис Хилтон се прошета рамо до рамо со најголемите модни ѕвезди на ревијата на Муглер, но поради нејзинот од брутално беше исмејувана на социјалните мрежи.

Големиот момент за Парис Хилтон остана во сенка на реакциите на интернет откако видеото од нејзиното одење се прошири на сите платформи, а безмилосните коментари го споредија нејзиниот од со оној на кокошка.

Британскиот Vogue синоќа на Instagram објави фотографија од нејзината прошетка на ревијата, со Хилтон облечена во елегантен црн мини фустан.

Нејзиниот изглед, во комбинација со пар чевли со чудно заоблени потпетици, можеби е причината за начинот на кој таа одеше, што ги натера корисниците да ја исмеваат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

На X најмногу беа инспирирани за шеги, а на еден од твитовите пишува: „Вака одам кога еднаш годишно облекувам штикли“.

„Вака одам кога сум пијан, но се обидувам да докажам дека не сум“, „Жал ми е, ама зошто оди како Робокап? Ми се допаѓа облеката“, гласат некои од коментарите, додека еден корисник праша: „Што по ѓаволите е овој кокошкин чекор?“.

URL

Имаше и такви кои ја бранеа, тврдејќи дека има свој стил и начин на одење уште од 90-тите.

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Стил

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more

Жените родени во овие хороскопски знаци се божици на стилот

Read more
 

Магазин

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Читај повеќе

Три најчести митови за СИДА и ХИВ

Читај повеќе

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Читај повеќе

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за 2024: Кој знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Читај повеќе

Најдобриот антиинфламаторен пијалак за подобрување на имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик лебот ќе остане свеж многу подолго

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Торта со макарони

Читај повеќе