ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2020

Сити испрати понуда за Кулибали

Англискиот вицешампион тргна по еден од најдобрите централни бекови во светот откако испрати понуда вредна 63 милиони евра.

Се чини дека деновите на сенегалскиот репрезентативец во Наполи се избројани. Британскиот весник The Sun тврди дека Манчестер Сити испратил понуда до клубот од Неапол вредна 63 милиони евра плус бонуси со што и официјално тргна по неговиот потпис.

Сепак, зделката нема да оди така лесно бидејќи Аурелио Де Лаурентис бара чисти 70 милиони евра. Моменталната вредност на Сенегалецот според Transfermarkt е 56 милиони евра, додека минатото лето му беше највисоки 75.

Калиду Кулибали за Наполи игра од летото 2014 година кога за 7,75 милиони евра пристигна од белгиски Генк. Претходно играше во родната Франција за Мец и Сен-Дје.

Веројатно е време и за самиот фудбалер да бара нов предизвик бидејќи со Наполи изминативе 6 години освои само два трофеја: Суперкупот во 2015 и Копа Италија годинава.

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Фудбал

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Read more

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Read more

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе