Славески ќе ја тужи Арсовска: Ме обвини за фалсификување потписи

Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески, најави тужба за клевета против градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска.

Арсовска за време на денешната итна седница на Советот на Град Скопје го обвини Славески за фалсификување потписи.

„Таа ќе добие тужба за клевета затоа што јас не сум фалсификувал потписи, јас не можам да фалсификувам мој потпис. Мој потпис е ставен на гласање ЗА за две советнички што ги вклучивме онлајн на седница на Советот, едната поради патолошка бременост, другата поради лекување од рак. Тоа е тешко обвинение за фалсификат. Јас ги имам списоците, имам копија со знаење на сите тука, на службите, јас имам потпишано со ЗА до нивните имиња, јас не можам да го фалисикувам мојот потпис“, рече Славески.

Славески заклучи дека градоначалничката Арсовска не придонела во работата на Советот, туку држела политички говор.

„Ја отрувте атмосферата со политички говор, подобро да не дојдевте, тука се работеше“, рече Славески.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Македонија

Сончево време со температури до 40°C, в понеделник краткотраен пороен дожд и грмежи

Read more

Град Скопје: Не сме надлежни за постапување во случаите со змии

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Бесплатен паркинг денеска во Центар

Read more
 

Вести

Цените на нафтата се зголемија до 86 долари за барел

Читај повеќе

Сончево време со температури до 40°C, в понеделник краткотраен пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

Како снема струја на Балканот?

Читај повеќе

Пресуда против најбогатото семејство во Велика Британија

Читај повеќе

Барселона планира да забрани изнајмување станови на туристи

Читај повеќе

Град Скопје: Не сме надлежни за постапување во случаите со змии

Читај повеќе

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Читај повеќе

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Читај повеќе

Путин ѝ се закани на Јужна Кореја

Читај повеќе