Славните манекенки како секси Бонд девојки

Б.С.Б.
/ 28.10.2021 / 16:17

Шанина Шејк и Елса Хоск се дел од манекенките кои на Инстаграм споделија фотографии на кои се во костими за капење додека позираат за MMX x 007модната кампања на Мајкл Корс.

Оваа модна линија е инспирирана од славниот агент Џејмс Бонд, а ја сочинуваат костими за капење со каиш на кој го има златното лого на модниот бренд.

Снимањето за оваа модна кампања е одржано на луксузна јахта во Мајами, а манекенките за задача имале да позираат и дадат свое видување како би изгледале како Бонд девојки.

За оваа кампања покрај Шејк и Хоск, ангажирани се и Оливија Кулпо, Лори Харвеј и други.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa)

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Стил

Направи сам: Пилинг идеален за нега во зимските денови

Read more

Не сте ни свесни какви опасности демнат од новата неиспрана облека

Read more

Vogue лекција по мода: Сѐ што треба да знаете за корсетите

Read more

Трикови како да се справите со претераното потење

Read more
 

Магазин

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе