Слушнете ја македонската песна за Евровизија 2020

Објавена е македонската песна која годинава ќе нè претставува на Евровизија. Пејачот Васил Гарванлиев во Ротердам ќе настапи со песната „YOU“.

Музиката е на Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која живее и работи во Чикаго. Текстот е на Невена Нешкоска, Калина Нешкоска и Алис Шредер. Продукцијата и аранжманот е на Невена Нешкоска, Дарко Димитров и на Лазар Цветкоски.

Спотот е во режија на Милена Витман, а продуцент е Јелмаз Дервиши.

Гарванлиев ќе пее на првата полуфинална вечер на 12 мај. Во првото полуфинале ќе пеат и претставниците на Белорусија, Шведска, Литванија, Словенија, Австралија, Ирска, Русија, Норвешка, Кипар, Малта, Израел, Азербејџан, Романија, Белгија и Украина.

реклама

МК сцена

Песната „Сакам да живеам“ од Нокаут победничка на 35. „Макфест“

Read more

„Параноја“ е новата песна на култните „Санаториум“

Read more

„Уживања“ со прилепчаните The Dreamers

Read more

„Дај замижи“ – прва авторска песна на кавадарчаните 4U Band

Read more

Нови видеа

play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more