Со какви мажи најчесто изневеруваат жените?

Дали ви е чудно што вашата пријателка го изневерува сопругот со други мажи, иако тој ја третира онака како што секоја жена би сакала?

Причината за изневерување е сексуалната неисполнетост, искрено изјавиле жените кои ги изневериле нивните партнери, а велат дека имаат одреден тип на мажи со кои го вршат неверството.

Истражување во кое учествувале 11.000 мажени жени покажало дека дури 70% од нив бараат помлади љубовници кога ќе се решат за неверство. Иако повеќето жени се во добри бракови, сепак причина за неверство е сексуалната неисполнетост.

Некои од нив признале дека по секоја средба со љубовникот биле среќни со денови и дека вистински уживале во љубовната авантура. Помладите мажи прават жените да се чувствуваат поженствено, помладо, подобро и особено пожелно и посакувано.

Жените кои изневеруваат со помлад маж се сексуално задоволени, а велат дека изневерувањето значително влијае на квалитетот на нивниот брак.

Помладите мажи со кои жените ги изневеруваат партнерите во просек имаат 34 години.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Љубов и секс

Какви мажи сакаат жените?

Read more

Кои се најсреќните датуми за свадба во 2023?

Read more

Секс позата „пегла“ е идеална за оние кои не сакаат акробации

Read more

Голем неделен љубовен хороскоп од 5 до 11 декември

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе