Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“

Netflix го објави првиот тизер за претстојната минисерија Griselda, во која главната улога ја има прекрасната Софија Вергара, позната по ситкомот Modern Family.

Вергара е речиси непрепознатлива во улогата на Гризелда Бланко, колумбиска шверцерка на дрога, која многумина ја нарекуваат „Кралица на кокаинот“.

Бланко била позната по трговијата со кокаин во областа на Њујорк и Мајами, а оние кои имале можност да соработуваат со неа тврдат дека била поладна и понемилосрдна од Пабло Ескобар. Серијата ќе го прикаже нејзиниот живот и издигнување во светот на криминалното подземје.

Покрај Вергара, во актерската екипа се и Алберто Гуера, Алберто Аман, Кристијан Тапан, Диего Трухиљо, Паулина Давила, Габриел Слојер, Мартин Родригез, Хозе Зунига, Максимилијано Ернандез и Џулиет Рестрепо.

Remote video URL

Креатори на серијата се Даг Миро, Ерикс Њуман, Карло Бернард, Ингрид Ескајед и Даг Миро, а режисер е Андрес Баиз. Њуман, Баиз и Бернард се познати по нивната работа на Narcos и Narcos: Mexico. Вергара работеше на развојот на серијата осум години, во соработка со извршниот продуцент Луис Балагуер и Latin World Entertainment.

Griselda ќе се состои од 6 епизоди и ќе има премиера на Netflix на 25 јануари 2025 година.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Филм & ТВ

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Read more

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе