Сојузот на спортови на Скопје ги додели наградите 13 Ноември

Сојузот на спортови на Скопје на церемонијата која се одржа денеска во СЦ „Јане Сандански“ ги  додели на наградите 13 Ноември.

Наградени се:

 • Јетон Муслиу - професор во основно училиште;
 • СУГС „Никола Карев“ - 1. место на Европско првенство во кошарка - машки;
 • Ива Пројковска - меѓународна судијка во фудбал. Главен судија на меч во Лига на шампиони – жени, судија на врвни меѓународни фудбалски натпревари за жени;
 • Јана Серафимовска, спортски новинар - водителка на емисијата „Фер Плеј со Јана“ на Телма
 • Игор Паскоски - тренер Џудо Миоки Клуб Скопје;
 • Зоран Карановиќ - спортски работник, одбојка;
 • Бобан Илијоски - кик бокс, европски шампион;
 • Владимир Богоевски - одбојка, спортски работник за животно дело.
 • Црвен Крст на Град Скопје.
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Култура

Градската библиотека во Скопје ќе ја промовира „Антологија на иднината“

Read more

Националниот џез оркестар со три концерти во Хрватска заедно со Рамбо Амадеус

Read more

Објавена програмата за десеттото издание на Скопје Синема Сити

Read more

Отворен повик за мобилност на млади таленти од Западен Балкан на филмски фестивали

Read more
 

Вести

Се појавија нови сведоци во случајот со Данка Илиќ

Читај повеќе

Трамп има план за крај на војната во Украина

Читај повеќе
 • play_arrow

Се преврте рингишпил во БиХ: Има повредени деца, родителите ги извлекувале со голи раце

Читај повеќе

Бугарски политичар: Опасна е насоката во која политичкото раководство ја турка Северна Македонија

Читај повеќе
 • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
 • play_arrow

Пропагандистот на Путин ја нарече Србија „последна к*рва“

Читај повеќе

Макрон: Ако победи екстремната десница на изборите, ќе има граѓанска војна во Франција

Читај повеќе
 • play_arrow

Објавени првите снимки со Џулијан Асанж на слобода

Читај повеќе

Руски воен брод изведе вежби во Атлантскиот Океан

Читај повеќе