Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Sony Interactive Entretainment објави дека се продадени повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5 ширум светот, со што оваа конзола стана најпродавана во историјата на Sony.

Повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5 се продадени до 18 јули оваа година што е голем успех за Sony кој и покрај пандемијата и проблемите успеа да оствари вакви резултати.

Во наредните месеци ќе пристигнат новите игри како што се: God of War, Gran Turismo, Horizom Forbidden West и многу други наслови кои ќе настанат во соработка со другите партнери како што се Battlefield 2042, DEATHLOOP, Far Cry 6 и Kena: Bridge of Spirits.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Гејминг

Излегувањето на GTA V за PS5 и Xbox X/S е одложено за март 2022

Read more

Од викендов достапна отворената бета верзија на Call of Duty: Vanguard

Read more

Недостигот на конзоли можно е да потрае до 2023 година

Read more

Топ 10 нови видеоигри за септември 2021

Read more
 

Гик

  • filter

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Читај повеќе

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Читај повеќе

Google денеска наполни 23 години

Читај повеќе

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Читај повеќе
  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе