СЕРИЈА А 2022/2023

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Лучано Спалети и дефинитивно нема да го води Наполи во наредната сезона. Тоа го потврди на прес-конференцијата во пресрет на денешниот последен меч за „Партенопеите“ оваа сезона против Сампдорија.

„Сакам да се заблагодарам за овие две незаборавни години. Беше фантастично, а јас сега чувствувам дека немам што повеќе да му дадам на овој клуб кој го заслужува најдоброто. Ова мое заминување е чин на љубов и сакам да биде сфатено. Сакам да имам многу пријатели тука кога ќе се вратам после една деценија“, изјави Лучано Спалети.

Наполи денеска ќе го добие и шампионскиот пехар за освоеното Скудето, прво по пауза од цели 33 години.

Натпреварот со Сампдорија се игра на „Диего Армандо Марадона“ стадионот во Неапол од 18:30 часот.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Фудбал

Реал вината за дерби поразот ја најде во судиите

Read more

Интервју по натпревар

Read more

Леау: Саудиските пари? Борбата во Лигата на шампиони вреди повеќе!

Read more

За кој клуб навива УФЦ шампионот Алекс Волкановски?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Реал вината за дерби поразот ја најде во судиите

Читај повеќе
  • play_arrow

Интервју по натпревар

Читај повеќе

Леау: Саудиските пари? Борбата во Лигата на шампиони вреди повеќе!

Читај повеќе

За кој клуб навива УФЦ шампионот Алекс Волкановски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти самокритичен: Поразот од Атлетико е само моја вина

Читај повеќе
  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе