Кошарка

Ни магијата на Јокиќ не беше доволна против моќните Лејкерс 

Лос Анџелес Лејкерс во вториот натпревар во финалето на Западната конференција во НВА доигрувањето ги победија Денвер Нагетс со 105:103 и дојдоа до водство во серијата со 2:0.
Read more
play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Кошаркарите на Бостон одговорија соодветно по двата последователни порази од Мајами и се вратија во серијата по 117:106, намалувајќи ја разликата на 1-2.
Read more
play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Мишко Ражнатовиќ, менаџерот на српскиот кошаркар Никола Јокиќ, раскажува како од просечен играч направил НБА ѕвезда и дека не можел ни да замисли дека толку брзо ќе направи ваква кариера.
Read more
play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Гркот Јанис Адетокунбо е прогласен за најкорисен играч во сезоната во НБА.
Read more
play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Кошаркарскиот тим на Мајами ја продолжува серијата победи во плејофот во НБА и по 106:101 поведе со 2:0 против Бостон во финалето на Истокот, ставајќи ги Селтикс во многу тешка позиција.
Read more

Лејкерс ја менуваат стратегијата поради Јокиќ

Тренерот на Лос Анџелес Лејкерс, Френк Вогел, е воодушевен од играта на центарот на Денвер, Никола Јокиќ.
Read more

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Најсилната светска кошаркарска лига ја објави идеалната петорка за сезоната 2019/20.
Read more
play_arrow

Јокиќ и Мареј го надминаа достигнувањето на Џордан

Кошаркарите на Денвер, Никола Јокиќ и Џамал Мареј го престигнаа легендарниот Мајкл Џордан по број на победи во седми натпревар во плеј-офот во НБА.
Read more
play_arrow

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Кошаркарите на Денвер Нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес Клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.
Read more

Торонто ја продолжи соработката со тренерот Нурс

Торонто не успеа да ја одбрани титулата, но тоа не го спречи раководството на единствениот канадски тим во НБА и единствениот шампион во најсилната лига во светот надвор од САД, да ја продолжи соработката со тренерот Ник Нурс.
Read more

Гасол му направи голема чест на Коби

Пау Гасол и неговата штотуку породена сопруга одлучија името на нивната принова да биде Џијана, во чест на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата ќерка.
Read more
play_arrow

Трета победа за Лејкерс, финалето сѐ поблиску

Лос Анџелес Лејкерс извојува нова, трета победа над тимот на Хјустон Рокитс и сега му треба само уште едан за да дојде до финалето на Западната конференција.
Read more
реклама

Афера на векот: Светски банки со години им помагале на криминалци да префрлаат милијарди долари

Read more

Ни магијата на Јокиќ не беше доволна против моќните Лејкерс 

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Основачот на Lidl е најбогатиот Германец

Read more