Кошарка

play_arrow

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Нова маестрална партија на младиот Словенец кој го предводеше Далас до победа на продолженија и притоа постави нов рекорд.
Read more
play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Лос Анџелес Лејкерс ноќеска го завери првото место во Западната конференција, што е прво такво достигнување на тимот по цели 10 години.
Read more
play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Орландо Меџик убедливо ги совладаа Сакраменто Кингс со 132:116 во натпреварот од регуларниот дел на НБА лигата.
Read more
play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Актуелниот шампион Торонто го совлада тимот на Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо.
Read more
play_arrow

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149.
Read more

Петровски и Димитроски нови членови на Академија ФМП

Скопје, 21 јули 2020 (МИА) – Кошаркарите Лука Петровски и Љубиша Димитроски се нови кошаркари на Академија ФМП.
Read more

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Веста дека ѕвездата на Хјустон Расел Вестбрук е заразен со коронавирус вчера одекна во САД, но за кратко време навивачите на Рокетс ги затече уште една лоша вест.
Read more
play_arrow

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс смета дека раководството на НБА ги презема сите неопходни мерки за успешно завршување на сезоната во Орландо.
Read more

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Демијан Лилард со години е еден од најдобрите бек-шутери во НБА.
Read more
play_arrow

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо зборуваше за ситуацијата во НБА лигата.
Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

На денешното Собрание на клубовите од регионалната кошаркарска АБА лига одржано преку видео-врска, донесена е одлука новата сезона да започне на 19 септември.
Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Натпреварите во Националната кошаркарска асоцијација (НБА) ќе бидат продолжени со судир меѓу двете најсилни екипи во Западната конференција од почетокот на регуларната сезона, објави вчера Лигата.
Read more
реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more