Спорт

filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Фудбалската федерација на Македонија го заврши својот дел од реконструкцијата на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп и ѝ го предаде на општината за понатамошно уредување.
Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Предводникот на Манчестер Јунајтед е задоволен што неговиот тим игра во второто по ранг европско клупско натпреварување бидејќи на тој начин многу млади играчи добија шанса да осетат сениорски фудбал.
Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Мадридски Атлетико потврди дека двајцата заразени со COVID-19 во клубот се фудбалерите Анхел Кореа и Шиме Врсаљко.
Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Крилниот напаѓач на тимот од Леверкузен ги предупреди Италијaнците во пресрет на вечерашната пресметка од четврфиналето во второто по ранг европско клупско натпреварување.
Read more

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Денеска во Нион тројцата македонски учесници во квалификациите за новата сезона од Лига Европа ги добија своите противници, сите до еден кавказки тимови.
Read more

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Отказот на Маурицио Сари од Јувентус израдува многу навивачи, но и поранешни играчи на „Старата дама“.
Read more
play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Бразилецот Вилијан (32) со емотивна порака се збогува од Челси откако стана јасно дека ќе замине од клубот. Кариерата ќе ја продолжи во Арсенал со кој веќе ги договори сите услови.
Read more

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Шпанскиот клуб Атлетико Мадрид потврди дека има два позитивни случаи на COVID-19 во своите редови.
Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

На официјалниот YouTube профил на италијанскиот фудбалски клуб Милан денеска беше објавена компилација од сите голови кои „росонерите“ ги постигнаа во изминатата сезона. Уживајте!
Read more
play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

ММА борачот Бенеил Дариуш го нокаутираше неговиот противник Скот Холцман во првата рунда, за само 25 секунди и тоа со маестрален потег.
Read more

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен забележа победа на денешното Гран при на „Силверстоун“ во знак на јубилејниот 70-ти роденден на Формула 1.
Read more

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Македонскиот претставник Силекс за противник во 1. квалификациско коло од новата сезона во Лигата на шампионите го доби азербејџански Карабаг.
Read more
реклама

Голема експлозија и во Русија

Read more
Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Read more
Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Read more
Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Read more