Алекс Волкановски

filter

Волкановски доби два мурала во Сиднеј

Австралискиот УФЦ борач со македонско потекло, Александер Волкановски, беше почестен со два големи мурала на градските улици во Сиднеј.
Read more
play_arrow

Волкановски го среди Корејскиот зомби и ја одбрани УФЦ титулата

Борачот со македонско потекло успеа да ја одбрани титулата во својата УФЦ категорија откако го победи предизвикувачот од Јужна Кореја.
Read more
play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Македонецот од Австралија јавно го предизвика големиот Конор Мекгрегор да се сретнат во рингот откако Ирецот на Twitter ја омаложуваше неговата последна победа.
Read more
Австралиецот Александер Волкановски е новиот УФЦ шампион

Австралиецот Александер Волкановски е новиот УФЦ шампион

Австралиецот Александер Волкановски се чини долго време ќе владее во перолесната категорија на УФЦ, судејќи по одличната борба во која го победи Макс Халовеј синоќа во Лас Вегас и стана новиот шампион на УФЦ.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more