Анхел Ди Марија

play_arrow

Ди Марија може да пропушти шест натпревари поради плукање противнички играч

Напаѓачот на ПСЖ, Анхел Ди Марија може да добие суспензија од шест натпревари поради плукање противнички играч на натпреварот од 3. коло на француската лига против Марсеј (0:1).
Read more

Нејмар, Ди Марија и Паредес позитивни во ПСЖ

Тројцата позитивни на денешните резултати од тестирањето во ПСЖ се Нејмар, Ди Марија и Паредес, откриваат француските медиуми.
Read more

Ди Марија: Целта ни беше финалето, пресреќен сум

ПСЖ синоќа конечно прослави пласман во финале на Лигата на шампиони, а играчите и тренерот, нормално, се и тоа како задоволни од таквиот историски успех.
Read more
play_arrow

Сопругата на Ди Марија: Англија е дупка

„Девојките се преслаби и како кукли, на улица мислиш ќе те убијат, а храната е одвратна... Англија е дупка!“, вели животната сопатничка на поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед.
Read more
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more