Бехтел и Енка

filter

Левица: Минирањата на Бехтел и ЕНКА оштетија црква од XIX век

Политичката партија Левица информираше дека минирањата на конзорциумот Бехтен и ЕНКА во Прилепско ја оштетиле црквата „Св. Димитрија“ изградена во далечната 1874 година.
Read more

Пендаровски одлучи да ги потпише законите за Бехтел и Енка

Претседателот Стево Пендаровски ќе ги потпише предложените измени на законите за олеснување на проектот за Бехтел и Енка, кои Собранието ги изгласа во петокот.
Read more
play_arrow

Крмов: Бехтел е корумпирана компанија чии директори се осудени за корупција

Пратеникот Борислав Крмов од редовите на Левица на собраниската говорница упати низа критики за предлог-Законот за утврдување на јавен интерес и номинирање на стратешки партнер, од групата закони за Бехтел и Енка, и наброја неколку примери
Read more

ДУИ: Законите овозможуваат брза и евтина градба, ВМРО ги оштетува граѓаните над 150 милиони евра и плус две години

Демократската унија за интеграција смета дека вчерашната одлука на Владата на Република Северна Македонија за усвојување на законите за работни односи, за градба, за урбанистичко планирање, експропријација и специјалниот закон, е одговорна
Read more

Мицкоски го има договорот со Бехтел и Енка: Ни го дадоа свиркачи, не знам дали е истиот, ама полн е со скандалозни делови

Договорот со Бехтел и Енка за изградбата на коридорите е скандалозен по стотина основи, тврди лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по отворањето на штаб на Градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје.<
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more