берзи

Вредноста на доларот продолжува да паѓа

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна трет ден по ред и падна на најниско ниво во последните речиси два месеци.
Read more

Доларот паѓа, цената на нафтата расте

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути благо падна во вторникот, по вчерашниот силен раст.
Read more

Доларот расте втор ден по ред

Вредноста на доларот во однос на кошничката валути дополнително се зголеми, втор ден по ред.
Read more

Доларот зајакна, скокнаа акциите на гигантите како Alibaba

На азиските берзи пораснаа индексите, најмногу на кинеските пазари, што главно се должи на корекцијата на цените на акциите по остриот пад во претходните денови, додека американскиот долар зајакна.
Read more

Волстрит падна по два дена раст

Read more

Доларот сè уште расте, се подобрија и цените на нафтата

На берзите за валути, вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, приближувајќи се до највисоките нивоа во последните две години.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more