Бил Гејтс

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак

Милјардерот и филантроп Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда синоќа објавија дека се разведуваат по 27 години брак.
Read more

Кога го градеше Microsoft „пееше друга песна“: Што го натера Бил Гејтс да го смени ставот?

Решавањето на климатските промени би било „најневеројатната работа што човештвото ја направило досега“, вели милијардерот и основач на Microsoft, Бил Гејтс.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more