Бојан Миовски

Миовски поради повреда на зглобот не стартува против Чешка

Напаѓачот на македонската репрезентација и голгетер на шкотски Абердин Бојан Миовски, се жали на болки во зглобот и поради тоа нема денеска да биде во стартниот состав за пријателската со Чешка.
Read more

Миовски номиниран за играч на сезоната во Шкотска

Македонскиот репрезентативен напаѓач доби големо признание од шкотската лига каде се најде во најтесниот избор за титулата најдобар играч за тековнава сезона.
Read more
play_arrow

Ворнок: Играч како Миовски нема во Шкотска

Бојан Миовски игра во фантастична форма. Сосега сезонава има постигнато 13 голови во шкотската Премиер лигата, а 7 од нив на последните 8 натпревари. Има и 2 асистенции. Постигјна и 2 гола во европските купови.
Read more
play_arrow

Миовски го однесе Абердин во финалето на Лига купот

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски, го однесе Абердин во финалето на шкотскиот Лига куп.
Read more
play_arrow

Брутален старт му ја заврши сезоната на Бојан Миовски

Македонскиот репрезентативен напаѓач Бојан Миовски синоќа ја заврши сезоната. Голгетерот на шкотски Абердин беше жртва на брутален старт на 18-годишниот Тиери Смол, во 30-тата минута од дуелот против Сент Мирен.
Read more

Миовски и Алиоски го пропуштаат утрешниот дуел со Азербејџан

Read more
play_arrow

Миовски: Ќе биде неизвесно, теоретски имаме шанси

Напаѓачот Бојан Миовски со свое видување за претстојниот натпревар против Ерменија в четврток на гости.
Read more
play_arrow

Миовски официјално претставен во МТК

Младиот напаѓач во вистински момент ја напушта домашната лига и фудбалската авантура ја продолжува во Унгарија.
Read more
#СедиДома мини-интервју со Бојан Миовски

#СедиДома мини-интервју со Бојан Миовски

Брзо мини-интервју со центарфорот на Ренова, кој во пролетниов дел запиша дури 5 асистенции.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more