бременост

Помалку познати рани знаци на бременост

Најјасен знак за бременост е изостанувањето на менструалниот циклус, но и тоа не мора секогаш да значи дека сте бремена.
Read more

Фит трудница: Совети за вежбање за време на бременоста

Редовното вежбање за време на бременоста е важно и за мајката и за бебето. Сепак, не треба да претерувате.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more