Далас Маверикс

play_arrow

Далас на крилјата на Дончиќ го замрзна Бостон на -38 и ја продолжи финалната серија

Кошаркарите на Далас Маверикс успеаја да ја постигнат првата победа во финалната серија од НБА лигата, откако ноќеска на домашен паркет го декласираа Бостон Селтикс со 122:84.
Read more
play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Во третиот натпревар од големото финале на НБА, кошаркарите на Бостон Селтикс на гостински терен го совладаа Далас Маверикс со 106:99 и со тоа дојдоа на чекор до титулата шампион во НБА.
Read more
play_arrow

Бостон направи нов чекор кон титулата, ниту феноменалната игра на Дончиќ не му помогна на Далас

Бостон Селтикс синоќа во „ТиДи Гарден“ ја оствари втората победа во финалната серија во НБА против Далас Маверикс, а резултатот на семафорот гласеше 105:98.
Read more
play_arrow

Пеп таличен за Селтикс: Бостон го уништи Далас на стартот од финалето

Бостон Селтикс ноќеска го победи Далас Маверикс со 107:89 на стартот од финалната серија на НБА.
Read more
play_arrow

Феноменот Дончиќ ја растури Минесота, Далас е во финале

Read more
play_arrow

Дончиќ и Ирвинг незапирливи за Минесота, Далас е на победа од големото финале

Далас Маверикс ја победи Минесота Тимбервулвс со 116:107 во третиот натпревар од финалето на Западната конференција и поведе со 3-0 во партии, па сега само една победа го дели од големото НБА финале.
Read more
play_arrow

Далас беше на -17, па Дончиќ и друштвото се разиграа и изборија финале на Западот

Кошаркарите на Далас Маверикс се пласираа во финалето на Западната конференција од плеј-офот во НБА лигата, откако во серијата подобар од 7 со 4-2 ја совладаа Оклахома Сити Тандер.
Read more
play_arrow

Пиров трипл-дабл на Дончиќ оти киксна кога најмногу беше потребен - Оклахома израмни на 2-2

Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг повторно потфрлија, а Далас Маверикс повторно загуби од Оклахома Сити Тандер и сега резултатот е 2-2 во полуфиналната серија на плеј-офот на Западната конференција.
Read more
play_arrow

Дончиќ блесна и му донесе израмнување на Далас во серијата против Оклахома

Лука Дончиќ брзо заборави на страшната игра пред два дена, па ноќеска блесна и му донесе на Далас Маверикс израмнување во партии против Оклахома Сити Тандер.
Read more
play_arrow

Клиперс израмни на 2-2 среде Далас, пиров трипл-дабл за Дончиќ

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс израмнија на 2-2 во партии откако синоќа со 116:111 славеа на гости кај Далас Маверикс.
Read more

Го продаде клубот и ги почести вработените со 35 милиони долари

Марк Кјубан, кој неодамна продаде мнозински удел во НБА франшизата Далас Маверикс, ги изненади вработените во клубот минатиот петок кога ги информираше дека ќе им подели повеќе од 35 милиони долари во бонуси.
Read more

НБА ја одобри продажбата на Далас Маверикс

НБА лигата ја одбри продажбата на Далас Маверикс. Преземањето од страна на новите сопственици ќе биде завршено до крајот на оваа недела.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more