Џејми Оливер

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Печените компири на многумина им се омилен додаток на различни јадења, а Џејми Оливер откри како да ги направите совршено крцкави.
Read more
play_arrow

Најдобриот бургер сос по рецепт на Џејми Оливер

Необичен спој на состојки за да го направите најдобриот бургер сос според рецептот на Џејми Оливер.
Read more

Џејми Оливер откри што му помогнало за кратко време да изгуби 12 кг

Британскиот готвач Џејми Оливер откри најмногу што му помогнало да изгуби 12 килограми за кратко време.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

За вашиот денешен ручек ви предлагаме да направите вистинско гурманско јадење за кое нема да ви бидат потребни врвни готвачки вештини - тестенини со лосос по рецепт на славниот готвач Џејми Оливер. Уживајте во готвењето!
Read more
play_arrow

Лосос во тако по рецепт на Џејми Оливер

Лососот е особено хранлив и калоричен и многу лесно заситува, па затоа не треба толку често да се консумира. Еднаш до два пати неделно е оптимално.
Read more
play_arrow

Направете ги најсочните свински кременадли по рецепт на Џејми Оливер

Месото спаѓа во групата храна што претставува основа на извори на високо квалитетни протеини, минерали како железо, фосфор, сулфур и магнезиум и витамини.
Read more
play_arrow

Џејми Оливер го откри својот таен рецепт за палачинки

Многумина мислат дека палачинките лесно се прават, но дури и со вакви рецепти од врвни мајстори има простор за грешки. Познатиот готвач Џејми Оливер ги сподели својата техника за тоа како да се добијат совршени палачинки.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more