Џејми Оливер откри што му помогнало за кратко време да изгуби 12 кг

Ф.З.
/ 04.03.2023 / 14:46

Британскиот готвач Џејми Оливер откри најмногу што му помогнало да изгуби 12 килограми за кратко време.

Кога сфатил дека премногу се здебелил, се префрлил на поздрава, растителна исхрана, што е можно повеќе избегнувајќи го месото. Алгите му биле многу корисни за дополнително да го забрза слабеењето.

Тие се еден од најбогатите извори на јод. Богати се со протеини и витамини А, Б, Ц, Д и Е. И покрај тоа што се нискокалорични, полни се со омега-3 масни киселини. Се користат и за отстранување на целулитот бидејќи ги забрзуваат процесите на растворање на маснотиите и излачувањето на токсините и вишокот течности од телото.

Можат да послужат и како замена за сол, а добра работа е нивниот прилично благ вкус. Бидејќи се многу хранливи, во последниве години се многу популарни кај вегетаријанците.

Покрај оброците, јадел и ужинка со јаткасти плодови, кои го намалуваат ризикот од срцев удар за дури 50%. Го намалил внесот на алкохол и се обидел да спие повеќе.

реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more

Фит

Враќање во форма: Едноставен тренинг за почетници

Read more

Што се случува во телото ако секој ден јадеме овесна каша?

Read more

Која храна треба да ја одбегнувате ако сакате рамен стомак?

Read more

Какви промени ќе забележите на телото ако почнете да вежбате со тегови?

Read more
 

Магазин

Најлошата првоаприлска шега: Кога Google направи хаос со мејловите

Читај повеќе

Шест заблуди кои ви го уништуваат сексуалниот живот

Читај повеќе

Кои се можните причини за вртоглавица?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се 15-те најбрзи авиони во светот?

Читај повеќе

Љубовен хороскоп за април 2023 година

Читај повеќе

Како да знаете дека ви недостига витамин Ц?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стјуардеса стана интернет сензација откако ослабе 100 килограми

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе

Јадењето навечер дебелее: Мит или вистина?

Читај повеќе