слабеење

Домашните работи согоруваат калории: Kои согоруваат најмногу?

Многумина не уживаат во домашните обврски, чистењето на бањата и кујната, перењето алишта, а пеглањето едвај се дефиниција за забава.
Read more

Како семките од сончоглед може да ви помогнат за слабеење?

Семките од сончоглед се популарна храна, која обично се јаде како ужина или како додаток на други јадења, а исто така може да ви помогнат во вашите планови за слабеење.
Read more

5 намирници што треба да престанете да ги јадете ако сакате да го намалите стомакот до лето

Како што наближува летото, многу поединци се трудат да го отстранат вишокот маснотии на стомакот и да постигнат послаба фигура.
Read more

Петдневна диета го уништува салото на стомакот и го забавува стареењето

Петдневната диета за „ресетирање“ која ги имитира ефектите од постење, а истовремено ви дозволува да јадете, ветува дека ќе ги отстраните мастите од стомакот и ќе го забавите стареењето.
Read more

Напиток од 3 состојки помага да се изгубат масните наслаги на стомакот

Постојат многу пијалаци кои можат да помогнат во забрзување на метаболизмот и слабеење, а зелениот чај е дефинитивно еден од нив.
Read more

6 намирници чија консумација мора да ја намалите доколку сакате рамен стомак

Доколку се обидувате да ослабете и да постигнете рамен стомак – нутриционистите истакнуваат дека треба да го намалите на минимум внесот на одредени видови грицки.
Read more

Четири причини зошто спиењето е важно ако сакате да изгубите килограми

Иако секоја диета има свој пристап за слабеење, основите се генерално исти и вклучуваат намалување на калориите со зголемена физичка активност.
Read more

Колку килограми може да се изгубат само со намалување на калориите и пешачење?

Може да изгубите значителен број килограми со пешачење и намалување на внесот на калории, но за да имате трајни резултати, препорачливо е да не губите премногу калории.
Read more

Четири најлесни начини како жените да ослабат околу стомакот

Со прилагодување на вистинските животни навики на вашата рутина и конзистентност, можете да се вратите на вистинскиот пат и да го вратите вашиот тенок струк.
Read more

Пет најнездрави јаглехидрати од кои треба да се држите подалеку

Кога ќе го слушнете зборот јаглени хидрати, големи се шансите веднаш да помислите на храна како тестенини и леб или диети кои бараат елиминација на сите јаглехидрати за да се олесни брзото губење на тежината.
Read more

Четири навики во исхраната можат да помогнат да се изгубат и до 5 кг

Секогаш е мотивирачки кога ќе видите поединец кој успеал да изгуби многу килограми. Сепак, таков успех не може да се постигне преку ноќ. Потребна е голема пожртвуваност за да се постигне целта.
Read more

Џејми Оливер откри што му помогнало за кратко време да изгуби 12 кг

Британскиот готвач Џејми Оливер откри најмногу што му помогнало да изгуби 12 килограми за кратко време.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more