доџкоин

Илон Маск ќе лансира сателит платен во доџкоини

Американската компанија SpaceX во 2022 година во орбитата на Месечината ќе лансира сателит кој целосно ќе биде платен со криптовалутата доџкоин.
Read more

Доџкоин: Еден човек поседува скоро 30 проценти од криптовалутата, но колку е богат?

Процентуално, најголемиот сопственик на доџкоин поседува 28% од криптовалутата базирана на мемиња, пишува Wall Street Journal.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more